Terug

1 min. leestijd

Gepubliceerd op: 11-06-2026

Delen via:

Uit een recente analyse van de NOS en regionale omroepen blijkt dat de wachttijden voor dermatologische zorg sterk verschillen tussen ziekenhuizen in Nederland. In sommige regio’s kunnen patiënten binnen enkele weken terecht, terwijl de wachttijd elders kan oplopen tot meer dan honderd dagen.

Volgens de NOS zijn dermatologie, oogheelkunde en maag-darm-leverziekten de specialismen waar de verschillen momenteel het meest opvallen. De analyse is gebaseerd op wachttijdgegevens van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa).

Namens de Nederlandse Vereniging voor Dermatologie en Venereologie (NVDV) reageerde voorzitter Dirk Jan Hijnen op de bevindingen. Hij wijst erop dat de druk op de dermatologische zorg de afgelopen jaren sterk is toegenomen. Het aantal patiënten met huidkanker blijft groeien, terwijl er tegelijkertijd sprake is van een tekort aan dermatologen. Er staan momenteel landelijk meer dan dertig vacatures open voor dermatologen.

De NVDV herkent de uitdagingen die in het artikel worden beschreven. Dermatologen zetten zich dagelijks in om patiënten tijdig toegang te bieden tot passende zorg.

Het volledige NOS-artikel is hier te lezen: ‘Grote verschillen bij wachttijden ziekenhuizen, deze drie behandelingen springen eruit’. NOS-artikel over wachttijden in de zorg